, , , , , ,

njusy z pkp

7/02/2014

Już po publikacji postu o współpasażerach dostałam odpowiedź na maila wysłanego do Biura Rzecznika Prasowego PKP Intercity, a w nim garść informacji o walorach podróży pociągiem. I w związku post dla szczęśliwych rodziców wybierających się na wakacje. Pozostałych muszę przeprosić. Poniżej zaś trochę od PKP z odrobiną mojego komentarza.

źródło: PKP Intercity/ www.intercity.pl
Przede wszystkim, że mamy potwierdzoną przez PKP Intercity informację, że przedziały dla osób podróżujących z dzieckiem dostępne są we wszystkich pociągach PKP Intercity. Są to zwykłe przedziały, z których może skorzystać jeden opiekun i dziecko (jeśli jedziecie we trójkę to jedno z Was musi siedzieć w innym przedziale, niezła operacja logistyczna jeśli np. ten rodzic, który jedzie z dzieckiem musi skorzystać z toalety). Ciekawe, czy kiedy jedziemy z dwójką dzieci oboje możecie korzystać z przedziału?
W pierwszej kolejności bilety do tego przedziału wydawane są osobą dla dzieci do lat 4 (a jak wygląda sposób wydawania biletów "w pierwszej kolejności"?) O ekskluzywnych przedziałach, którymi przewoźnik chwali się na swojej stronie ani słowa (mimo, że mój mail zasadniczo zawierał pytanie tylko o te przedziały).

źródło: PKP Intercity/ www.intercity.pl
Ciekawostką jest Strefa Małego Podróżnika (PRowe zdjęcia obok i na stronie przewoźnika: tu) w pociągach nad morze (Jantar: Warszawa - Hel - Warszawa) oraz w góry (Warszawa - Kraków - Warszawa, wg informacji ze strony PKP, a w wersji z Biura Prasowego: Warszawa - Zakopane - Warszawa). Jantar odjeżdża z Warszawy Centralnej  o 6:29, Tatry o 8:30. Jeśli kiedyś uda mi się z NIM doczłapać się na tą godzinę do Centrum - sprawdzimy jak wyglądają osławione Strefy.

Z informacji pełnej newsów dotyczących udogodnień w PKP Intercity dla podróżnych z dziećmi dowiedziałam się również, że na wybranych dworcach (czyli m.in. Warszawa Centralna, Wschodnia czy Wrocław Główny - pozostałych nie wymieniono, więc nie wiem) znajdują się dostępne dla wszystkich pasażerów podróżujących ze swoimi stworami przewijaki. W celu namierzenia takiego należy udać się do strefy VIP. Machać dzieckiem na prawo i lewo, co pozwoli nam skorzystać z przewijaka bez względu na to jaki bilet kupiliśmy. W wybranych pociągach kursują już wagony z dostępnym przewijakiem w toalecie (Przemyśl - Szczecin, Wrocław - Trójmiasto). Podobno ogromna kwota - 6mln zł - ma przyczynić się do odnowy taboru. Jak się domyślam, w ramach prowadzonych inwestycji matki i ojcowie oraz ich dzieci będą miały niebawem komfortowe warunki podróży. Póki co, ja swojego Stwora na przewijaku w toalecie PKP nie przewinęłabym. Sama - jeśli już nie mam wyjścia - próbuję lewitować w takim przybytku.

Co jeszcze? Oczywiście mamy prawo (!) poprosić obsługę WARS o bezpłatne (!) skorzystanie z wrzątku, wyparzenie butelki czy podgrzanie posiłku. Czy powinno być to standardem i podkreślanie tego na każdym kroku nie powinno być konieczne? W recenzji restauracji nikt nie informuje, że oprócz mniej lub bardziej smakowitego posiłku będę mogła za darmo wyparzyć dziecięcą butelkę lub otrzymać wrzątek. Jest to tak oczywiste jak to, że dostanę rachunek.

źródło: PKP Intercity/ www.intercity.pl
Na koniec dwie rzeczy o biletach: pierwsza kwestia to znana większości opcja Biletu Rodzinnego. Jest jest Was dwoje, troje, czworo lub pięcioro i macie ze sobą jedno dziecko poniżej 16 roku życia wszyscy możecie kupić bilet na TLK (czyli TWOJE Linie Kolejowe  - tu zostałam zaskoczona bo nigdy nie zastanawiałam się nad rozwinięciem tego skrótu) lub Express Intercity z 32% zniżką. Druga możliwość to Karta Dużej Rodziny. Umożliwia otrzymanie 25% zniżki na pociągi PKP Intercity na trasach krajowych. Co więcej oferta ta łączy się z innymi zniżkami. Haczyk jest taki, że Karta Dużej Rodziny zaczyna obowiązywać od 15 lipca br. Pytanie, czy ktoś będzie weryfikował pokrewieństwo pasażerów...




You Might Also Like

0 komentarze

Obsługiwane przez usługę Blogger.